Accor North America przyłącza się do inicjatywy EPA

1 lutego 2021 Blog

Accor North America dołączył do programu National Partnership for Environmental Priorities (NPEP) Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Program ten, mający na celu ograniczenie stosowania potencjalnie niebezpiecznych substancji chemicznych, które mogą powstać w wyniku stosowania produktów i procesów, jest najnowszą z wielu inicjatyw środowiskowych podjętych przez firmę w celu zminimalizowania wpływu na środowisko naturalne ponad 1000 hoteli w USA i Kanadzie. Motel 6, marka ekonomiczna Accor North America, jest liderem w branży hotelarskiej, ponieważ jako pierwsza wprowadziła program recyklingu świetlówek i baterii w swoich obiektach na terenie całego kraju. "Accor North America jest zaangażowany w promowanie świadomości ekologicznej, nie tylko poprzez wdrażanie ekologicznych inicjatyw we wszystkich aspektach naszego modelu biznesowego i praktyk operacyjnych, ale również poprzez przyłączenie się do Agencji Ochrony Środowiska i jej partnerów w dążeniu do zmniejszenia ilości niebezpiecznych substancji chemicznych, które stanowią zagrożenie dla dobrobytu naszej planety" - powiedział Olivier Poirot, dyrektor generalny Accor North America, Motel 6 i Studio 6. "Jesteśmy dumni z przystąpienia do tego partnerstwa i ufamy środkom podejmowanym przez Agencję Ochrony Środowiska, które mają na celu uczynienie naszego świata lepszym miejscem do życia i prowadzenia działalności gospodarczej".

  • W ramach partnerstwa, Accor North America podjął wyzwanie zmniejszenia ilości rtęci na lokalnych wysypiskach śmieci poprzez zapewnienie, że żarówki fluorescencyjne używane w ich hotelach są odpowiednio poddawane recyklingowi. Accor North America prowadzi również szereg innych działań mających na celu ochronę środowiska:
  • uczestnictwo w programach oszczędzania energii i wody, w tym tworzenie miesięcznych raportów zużycia energii i wody, informujących każdy hotel o postępach w zakresie oszczędności zużycia w danym miesiącu, z uwzględnieniem takich zmiennych jak pogoda i poziom aktywności hotelu (wszystkie hotele Sofitel i Novotel od 2004 roku)
  • Wodooszczędne głowice prysznicowe i perlatory do kranów (wszystkie marki) Perlatory do kranów zastąpiono perlatorami o większej wydajności wodnej 0,5 galona na minutę (lokalizacje Motel 6 i Studio 6) Zobowiązanie do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej o 10% do 2010 r. (lokalizacje Motel 6 i Studio 6)
  • W pralkach zainstalowano urządzenia ozonujące, które umożliwiają pranie bielizny i ręczników w zimnej wodzie zamiast w gorącej oraz zmniejszają zużycie mydła i detergentów (wszystkie hotele Sofitel z pralniami). Stosowanie ekologicznych produktów do prania Ecolab™ (wszystkie lokalizacje Motel 6 i Studio 6).
  • Zaawansowane technologicznie systemy grzewcze i chłodnicze ograniczające zużycie energii (wszystkie marki) Program recyklingu biur korporacyjnych Wykorzystanie ekologicznego papieru, w tym wydrukowanie 1,3 miliona książek telefonicznych na papierze z recyklingu przy użyciu atramentu sojowego (wszystkie książki telefoniczne Motel 6 i Studio 6)
  • Wykorzystanie kompaktowego oświetlenia fluorescencyjnego, które zużywa 75% mniej energii niż tradycyjne żarówki (wszystkie marki)
  • Motel 6 i Studio 6 zostały wyróżnione przez EPA tytułem Energy Star Leader. Liderzy Energy Star są wyróżniani w ramach programu EPA Energy Star Building Challenge, zachęcającego właścicieli i zarządców budynków do ograniczenia zużycia energii o 10% lub więcej.

Accor co roku świętuje Dzień Ziemi, sadząc drzewa, organizując akcje sprzątania parków, jezior i plaż oraz ograniczając emisję dwutlenku węgla.

1 lutego 2021 Blog