Jaki adapter dynamometryczny wybrać?

22 września 2021 Blog

Adaptery dynamometryczne są narzędziami, dzięki którym w precyzyjny sposób można wykonywać różnoraki prace warsztatowe. Tam gdzie potrzebna jest najwyższa dokładność, stają się one wręcz nieocenione. Obecnie adaptery pozwalają na dokładne i precyzyjne śledzenie momentu dokręcania śrub, i sygnalizują, gdy dokręcenie jest już maksymalne. Taki sygnał jest dźwiękowy lub też wizualny. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj adaptera się zdecydujemy. Na rynku dostępne są adaptery dynamometryczne cyfrowe oraz elektroniczne.

Takie narzędzia są skierowane przede wszystkim do profesjonalistów, ale również i do domowych majsterkowiczów. Nabywając taki adapter warto dokładniej przyjrzeć się takim kwestiom jak jego zakres, rozmiar, dokładność pomiarów czy też opcje kierunków dokręcania. Jeśli chodzi o najnowocześniejsze adaptery, to można nimi dokręcać śruby z prawym oraz z lewym gwintem. Takie narzędzia choć solidne, muszą być wykorzystywane w odpowiednich warunkach. Dobrze jest zatem zwrócić baczną uwagę na to w jakim otoczeniu będą one użytkowane, czy nie wpłynie na nie negatywnie temperatura otoczenia czy też panująca wilgotność.

Adapter dynamometryczny: rodzaje

Jak zostało już to wcześniej wspomniane, na rynku można dostać adapter dynamometryczny elektroniczny oraz cyfrowy. Oprócz tych dwóch rodzajów, wyróżnia się jednak również adaptery służące do precyzyjnego przykręcania świec zapłonowych. Są one zdecydowanie najtańsze, ich wygląd jest bardzo prosty i mają ograniczone funkcje. Niemniej jednak świetnie sprawdzą się w przydomowym warsztacie. Zazwyczaj mają one dość dużą dokładność, jednak można przy ich pomocy dokręcać jedynie w jedną stronę.

Adaptery dynamometryczne elektroniczne, są zdecydowanie droższe od podstawowych urządzeń. Posiadają one jednak znacznie więcej funkcji. Można przy ich użyciu dokręcać zarówno w prawo, jak i w lewo. Posiadają odpowiedniej wielkości wyświetlacz. Mogą być użytkowane w różnych warunkach. W trakcie pracy temperatura musi być co najmniej 5 stopni na plusie, natomiast maksymalna może wynosić nawet 42 stopnie. Dopuszczalna wilgotność użytkowania może wynosić nawet 90%. Gdy dokręcenie jest już maksymalne, adapter wydaje sygnał dźwiękowy ale również i świetlny, który pokazuje się na wyświetlaczu.

Adaptery cyfrowe opierają się natomiast głównie na wyświetlaczu. To właśnie na nim pokazują się informacje dotyczące dokręcenia i czy został osiągnięty już maksymalny pułap. Taki adapter może być również użytkowany w różnych warunkach, podobnie jak i przechowywany. Dopuszczalne temperatury są bardzo wysokie, wyższe niż w adapterach elektronicznych.

Adaptery dynamometryczne

Adapter dynamometryczny: opinie

Adapter dynamometryczny to urządzenie, które przydaje się przede wszystkim w profesjonalnych zakładach, między innymi w warsztatach mechaników. Wiele zadań wymaga tam precyzji, którą można osiągnąć dzięki stosowaniu tego typu pomocy. Wybór rodzaju adaptera powinien być natomiast uzależniony od tego, jakie są nasze prywatne potrzeby.

Jakie opinie mają adaptery dynamometryczne? Jako urządzenia cieszą się one dużą popularnością i są bardzo pozytywnie oceniane przez użytkowników. Najczęstszym problemem jest jednak to, że adaptery nie zawsze są precyzyjne i bardzo mocno dokładne. Niektóre urządzenia mają większą dokładność, inne natomiast mogą zdecydowanie gorzej sprawdzać się pod tym względem. Nim zatem zaczniemy przymierzać się do zakupu tego urządzenia, które mimo wszystko nie należy do najtańszych, warto dobrze zapoznać się z tego typu kwestiami. Dzięki temu można dokonać naprawdę trafionego zakupu, który posłuży nam przez zdecydowanie dłuższy okres czasu.

Gdzie można zakupić adapter dynamometryczny? Jest wiele profesjonalnych sklepów, w których można zakupić takie urządzenie. Ze względu na różnicę w cenach, najbardziej opłaca się dokonywać zakupów za pośrednictwem sklepów internetowych. Mają one zazwyczaj lepsze ceny oraz zdecydowanie większy wybór urządzeń różnych marek. Dobrej jakości adaptery można zakupić między innymi pod linkiem: https://dynamometryczne.pl/adaptery-i-przyrzady-kontrolne-c5. Kupując takie sprzęty warto kierować się również opiniami innych użytkowników, którzy mieli okazję już przetestować urządzenie we własnym zakresie.

22 września 2021 Blog