AT&T zamienia 2,6 mln diod LED w oznakowaniach, oszczędzając miliony

2 lutego 2021 Blog

Dzięki zmianie oświetlenia szyldów w 6500 sklepach na system oświetlenia LED firmy General Electric, AT&T zaoszczędzi prawie 6 milionów kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie. Zmiana ta odbywa się równolegle z przeprojektowaniem logo firmy, co wymusiło zmianę oznakowania. Firma zastąpi istniejące żarówki systemem oświetlenia Tetra LED o długiej żywotności, zaprojektowanym przez GE, które są do 80 procent bardziej wydajne niż światła neonowe.

Oszczędność energii pozwoli na znaczne obniżenie kosztów, a także wyeliminuje emisję 3500 ton metrycznych dwutlenku węgla rocznie, jak podała firma AT&T. "Wiedzieliśmy, że przejście na bardziej wydajne oznakowanie będzie zrównoważoną decyzją biznesową, zarówno pod względem ekologicznym, jak i finansowym", powiedział Shawn McKenzie, starszy wiceprezes ds. nieruchomości korporacyjnych w AT&T Services, w oświadczeniu.

"Zbadaliśmy nasze opcje, przeanalizowaliśmy dane i ostatecznie wybraliśmy system GE ze względu na jego niezawodność, efektywność energetyczną, korzyści dla środowiska i długoterminową wartość. Pomogło nam również to, że firma GE jest stworzona do obsługi tak dużych przedsięwzięć."

Oświetlenie LED ma ostatnio znaczący wpływ na efektywność energetyczną; w lutym miasto Los Angeles wymieniło 140 000 latarni ulicznych na LED i spodziewa się zaoszczędzić 48 milionów dolarów rocznie na kosztach energii elektrycznej. Pod koniec zeszłego miesiąca, Sekretarz Energii Steven Chu ujawnił 346 milionów dolarów dofinansowania na pomoc w dostosowaniu budynków do nowych standardów efektywności energetycznej w zakresie oświetlenia.

2 lutego 2021 Blog