IP twierdzi, że papier jest bardziej ekologiczny niż komputery

5 lutego 2021 Blog

International Paper dodał nową broszurę do swojej ekologicznej serii Down to Earth, "Piksele kontra papier: Czy piksele są bardziej ekologiczne niż papier?", która stoi na stanowisku, że papier jest bardziej przyjazny dla środowiska niż urządzenia elektroniczne. Niektóre z kluczowych wniosków IP dotyczących porównania papieru i komputerów obejmują:

  • Ilość energii elektrycznej potrzebna do zasilania komputera przez pięć miesięcy wystarczyłaby do wyprodukowania papieru, który przeciętna osoba zużywałaby przez cały rok.
  • Osoba czytająca codziennie drukowaną gazetę zużywa rocznie o 20% mniej CO2 niż osoba czytająca przez 30 minut dziennie wiadomości z Internetu.
  • Papier ulega biodegradacji i prawie 60 procent całego papieru w USA jest poddawane recyklingowi.
  • Tylko 18 procent wszystkich urządzeń elektronicznych jest obecnie poddawanych recyklingowi, a e-odpady stanowią największy eksport odpadów w Stanach Zjednoczonych.
  • Papier pochodzi z odnawialnego i zrównoważonego źródła - drzew, podczas gdy urządzenia elektroniczne są zazwyczaj wykonane z tworzyw sztucznych i innych nieodnawialnych zasobów oraz substancji chemicznych i metali. Firma IP twierdzi, że każdego dnia przemysł papierniczy i produktów leśnych sadzi ponad trzy razy więcej drzew niż się ich pozyskuje.

Firma IP może mieć trudny orzech do zgryzienia. Badania przeprowadzone przez DMNews i Pitney Bowes wykazały na przykład, że 48 procent mieszkańców Stanów Zjednoczonych uważa, że poczta stanowi połowę zawartości krajowych wysypisk śmieci. Według raportu, w rzeczywistości poczta stanowi dwa procent odpadów komunalnych w kraju. Tak więc podczas gdy marketerzy bezpośredni i osoby pracujące w innych branżach wykorzystujących papier mogą być przekonani do debaty "papier kontra piksele", percepcja konsumentów, która w przypadku marketingu decyduje o tym, czy firma ostatecznie wybierze papier czy piksele, może pozostać w tyle.

International Paper rozszerzyła również swoją certyfikację Chain-of-Custody Forest Stewardship Council (FSC), obejmując nią większość swoich amerykańskich celulozowni i papierni oraz wiele zakładów przetwórczych w ramach swojej działalności. IP twierdzi, że ten wzrost ustanawia firmę jako posiadającą największą platformę produkcyjną FSC na całym świecie. Certyfikacja FSC Chain-of-Custody IP na całym świecie obejmuje obecnie: trzy papiernie tektury powlekanej i sześć zakładów przetwórczych, cztery zakłady celulozowe, sześć zakładów produkcji opakowań przemysłowych, siedem zakładów produkcji papierów drukarskich i zakładów produkcji arkuszy oraz szereg zakładów produkcyjnych związanych z branżą gastronomiczną i Shorewood. Certyfikat Chain-of-Custody gwarantuje, że drewno pochodzące z certyfikowanych i odpowiedzialnie zarządzanych terenów leśnych jest monitorowane w całym łańcuchu dostaw, od lasu do konsumenta.

5 lutego 2021 Blog