HSM Profipack. Urządzenie, które zmienia zalegające kartony w eko wypełniacze do paczek

11 marca 2021 Ekologia

Osoby prowadzące hurtownie, sprzedaż wysyłkową czy też mające własny magazyn, zazwyczaj borykają się z problemem zalegających kartonów. Już w ciągu kilku miesięcy działalności, może nazbierać się ich pokaźny stos. Co z nimi robić? Zazwyczaj lądują one po prostu w koszach. Z drugiej strony trudniąc się chociażby prowadzeniem sklepu internetowego i wysyłaniem przesyłek do klientów, zawsze trzeba je solidnie zabezpieczać przed potencjalnym uszkodzeniem. Czy można zatem jakość połączyć oba te problemy i rozwiązać, nie generując dodatkowych kosztów? Obecnie takie rozwiązanie jest możliwe. W dodatku jest ono ekologiczne, sprzyja ponownemu wykorzystaniu odpadu i zachowaniu równowagi w środowisku.

Wypełniacze do kartonów: jak zrezygnować z plastiku?

Wypełniacze do kartonów wcale nie muszą być plastikowe. Nie trzeba korzystać z foli bąbelkowej, styropianowych kulek czy też innych elementów zabezpieczających wykonywanych z tworzyw sztucznych. Zamiast tego można natomiast zdecydować się na zainwestowanie w urządzenie, jakim jest HSM Profipack.

Rezygnacja z plastiku powinna w tym przypadku pojawić się u nas w sposób naturalny. Przetworzenie starych i zalegających kartonów na wypełniacze, jest bowiem bardzo optymalnym oraz korzystnym rozwiązaniem. Początkowym minusem może być jednak sama inwestycja w urządzenie, którego koszt to kilkanaście tysięcy złotych. Wydatek jest duży, ale związany również z długofalowymi korzyściami. Na zakupie wypełniaczy można sporo zaoszczędzić, nie trzeba również specjalnie zajmować się wywozem kartonów i ich odpowiednią utylizacją. Jeśli zatem zamierzamy prowadzić taki typ działalności przez dłuższy okres czasu, to bez wątpienia warto zastanowić się nad zakupem owego urządzenia. Przed inwestycją dobrze jest jednak również zapoznać się z tym, jakie są zasady jego działania.

Jak działa HSM Profipack?

Obecnie karton w związku ze zmianą przepisów dotyczącą surowców, stał się odpadem o dość kłopotliwym charakterze. Nikt nie chce przyjmować ich nawet za darmo, a utylizacja bywa bardzo kosztowna. Dlatego też branże logistyczne tym bardziej powinny opierać się na rozwiązaniach, które są w stanie rozwiązać te dwa problemy jednocześnie.

W dużych firmach zakup urządzenia HSM Profipack, jest w stanie zwrócić się nawet w przeciągu kilku miesięcy. Tam bowiem wysyła się mnóstwo przesyłek, dlatego też same koszty utylizacji i zakupu wypełniaczy są dużo większe. Urządzenie to bazuje na nacinarce, którą można obsługiwać tak naprawdę bez żadnego przyuczenia. Wystarczy jedynie wsunąć do niej karton i przyciąć go do wybranej wielkości. Następnie wszystko jest formowane za pomocą HSM Profipack. To co finalnie się otrzymuje, to pocięty równomiernie karton, o bardzo dobrych właściwościach. Staje się on dość elastyczny i rozciągliwy, dlatego można dobrze nim zabezpieczyć paczki, wypełnić je i sprawić, że zawartość będzie sztywno się trzymać.

Nacinarka pozwala na pocięcie jednocześnie nie tylko jednego kartonu, ale także dwóch lub trzech. Dzięki temu można uzyskać materiał, który będzie miał kilka warstw i tym samym będzie się świetnie nadawał do zabezpieczania cięższych gabarytów oraz większych przesyłek.

Zainstalowana w urządzeniu klapka kompresująca, pozwala na uzyskiwanie dwóch zupełnie różnych od siebie typów wypełniacza. Pierwszy z nich tworzy matę wyściełającą, która może mieć różną grubość. Drugi natomiast jest spulchnionym materiałem, działającym poniekąd jak folia bąbelkowa.

Nie każde urządzenie z serii HSM Profipack jest tak łatwe w obsłudze i bezproblemowe. W przypadku modeli, które są zasilane prądem o większej mocy, osoby docelowo je obsługujące muszą zostać przeszkolone w jego użytkowaniu przez specjalny serwis.

Urządzenie to posiada również kółka z hamulcem. Dzięki temu jest ono mobilne i można je dość swobodnie przemieszczać. W większości firm logistycznych zmiany w lokalizacji urządzeń, bywają dość częste, dlatego też jest to praktyczna funkcja.

Silnik ma bardzo wysoką wydajność energetyczną. Z tego też względu można długo pracować na tym urządzeniu, w czasie ciągłym. Nie trzeba cały czas go wyłączać. Jeśli natomiast musimy z jakichś powodów zrobić to nagle, wówczas można skorzystać z wyłącznika awaryjnego, natychmiast przerywającego jego pracę.

Urządzenie to warto kupować w sprawdzonych punktach, gdzie można pozyskać jeszcze więcej szczegółowych informacji na jego temat: https://loboslink.pl/baza-wiedzy/urzadzenia-do-nacinania-kartonu-profipack-hsm/

11 marca 2021 Ekologia