REI, Founding Farmers, North Face zdobywają nagrody A.R.E. za zrównoważony rozwój

18 stycznia 2021 Blog

REI, Founding Farmers i The North Face to inauguracyjni zwycięzcy nagród Association for Retail Environments (A.R.E) Sustainability Awards, które zostały przyznane podczas GlobalShop 2009 w celu promowania doskonałości w zrównoważonym projektowaniu sklepów detalicznych. Sędziowie przyznali najwyższe wyróżnienia projektom, które łączą wszechstronne programy zrównoważonego rozwoju z dobrym wzornictwem. Sklep REI w Round Rock, w Teksasie, zdobył tytuł Projektu Roku za kluczowe działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, które obejmują wykorzystanie zasobów pochodzących z recyklingu lub odzysku, oszczędność energii i wody oraz energię odnawialną.

Kluczowe działania w zakresie zrównoważonego rozwoju obejmują: Niektóre materiały budowlane, meble i elementy wyposażenia wykonane z szybko odnawialnych, przetworzonych lub odzyskanych zasobów. Trwałe wykładziny dywanowe zbudowane w modułach, które można wymieniać w małych częściach, jeśli ulegną uszkodzeniu. Podłoga gumowa z recyklingu przewyższa wiele rodzajów podłóg. Wszystkie elementy wyposażenia sklepu są wykonane z materiałów szybko odnawialnych i/lub pochodzących z recyklingu, takich jak płyty pilśniowe z fornirem bambusowym. Farby, uszczelniacze i kleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych stosowane w całym sklepie podnoszą jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń. Armatura wodno-kanalizacyjna zużywa o ponad 40 procent mniej wody niż standardowa dla typowej powierzchni handlowej.

Cechy takie jak ceramiczne oświetlenie metalohalogenkowe, wykorzystanie światła dziennego i wysokowydajny system HVAC przyczyniają się do zużycia energii niższego o 48 procent w porównaniu z sytuacją wyjściową. Centrale wentylacyjne są o 45% bardziej wydajne niż wymagają tego przepisy, monitory dwutlenku węgla pomagają w ekonomicznej wentylacji, a izolacja zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie i chłodzenie o 45%. Ponad 90 procent urządzeń posiada oznaczenie Energy Star. Projekt uzyskał złoty certyfikat w ramach pilotażowego systemu oceny LEED CI for Retail. Na drugim miejscu uplasowały się restauracja Founding Farmers w Waszyngtonie i sklep The North Face w Boise, Idaho.

Drewno odzyskane z fabryki włókienniczej w Georgii i stodoły w Zachodniej Wirginii, wykończenia z niską zawartością lotnych związków organicznych i 192 000 galonów wody rocznie zaoszczędzone dzięki wydajnej armaturze to tylko niektóre z cech, które pomogły restauracji Founding Farmers uzyskać złoty certyfikat LEED. W projekcie wykorzystano ponad 15 procent odzyskanych materiałów budowlanych, a 90 procent odpadów budowlanych poddano recyklingowi. Kluczowe cechy zrównoważonego rozwoju obejmują: * Wśród 45 procent materiałów wyprodukowanych w promieniu 500 mil znajdują się stoły, krzesła i stołki barowe wykonane w Karolinie Północnej z drewna pozyskanego w sposób zrównoważony w Pensylwanii. Organiczne jedzenie z 40,000 amerykańskich farm serwowane jest na blatach wykonanych w 50 procentach z papieru pochodzącego z recyklingu. Ekran akrylowy wykonany w 40 procentach z żywicy pochodzącej z recyklingu oddziela przestrzeń, a grafika na materiale z celulozy drzewnej pozyskanej w sposób zrównoważony i odpadów pokrywa ściany. Diody LED, żelowe fluorescencyjne i zaciemnienie okien tworzą miękkie kolory przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Przywrócenie poprzednio zamkniętych okien za pomocą wysokowydajnych szyb zapewnia dostęp światła dziennego i pasywne ogrzewanie słoneczne w sklepie The North Face, który wykorzystuje ponownie materiały budowlane, farby o niskiej zawartości lotnych związków organicznych oraz wysokowydajne systemy oświetlenia, HVAC i filtrowania powietrza. Kluczowe cechy zrównoważonego rozwoju obejmują: Ściany z drewna pochodzącego z recyklingu i zrównoważonego zbioru uzupełniają armaturę i regały magazynowe na zapleczu wykonane ze sklejki bambusowej zgodnej z CARB i metalu malowanego proszkowo. Płyta wiórowa używana w cashwrap i backwrap jest produkowana z EPP- i SCS-certified 100 procent prekonsumenckich włókien drzewnych pochodzących z recyklingu bez dodatku formaldehydu. *

Podłoga składa się z niskoemisyjnych, nadających się do recyklingu płytek porcelanowych z niską zawartością lotnych związków organicznych, fugą o zawartości 15 procent pochodzących z recyklingu i materiałem podkładowym o zawartości 19 procent pochodzących z recyklingu; twardego drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony, wyprodukowanego bez użycia środków owadobójczych i klejów laminujących; oraz winylu o zawartości pochodzącej z recyklingu, zainstalowanego przy użyciu kleju o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Wykładzina z przędzy i włókien odnawialnych z zawartością surowców wtórnych, posiadająca certyfikaty EPP oraz California Gold i Platinum, została zainstalowana przy użyciu produktu o 90-procentowym zmniejszeniu wpływu na środowisko w porównaniu z tradycyjną instalacją klejową. Ponadto, trzy projekty otrzymały nagrody Outstanding Merit, w tym Bass Pro Shops Outdoor World, Canadian Tire Smart Store i Timberland. Sędziowie wyróżnili również sześć specyficznych elementów projektu, które zasługują na pochwałę.

18 stycznia 2021 Blog